Wentylatory biurkowe

  1. HB DF3003
  2. Honeywell HT-900E
  3. AEG VL 5526
  4. Sencor SFE 4040SL
  5. Stadler Form Charly Little 2
  6. Poradnik wyboru wentylatora na biurko

 

Porównanie wentylatorów biurkowych:

ModelMoc [W]Oscylacja [°]SterowanieŚrednica
HB DF3003453,5TAK, mechaniczne30
Honeywell HT-900E403,3TAK, mechaniczne25
AEG VL 5526403,4TAK, mechaniczne30
Sencor SFE 4040SL503,4TAK, mechaniczne40
Stadler Form Charly Little 2303,3TAK, mechaniczne30

 

Najlepsze wentylatory biurkowe – Ranking wiatraków biurkowych 2021

 

1. HB DF3003

 

HB-DF3003

Mały wentylator HB DF3003 to nowoczesne urządzenie, które pozwala szybko, wydajnie i efektywnie schłodzić w upalne dni nawet stosunkowo duże powierzchnie w biurze czy mieszkaniu. Model ten jest dostępny w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnej oraz czarno-czerwonej. Dzięki temu można go optymalnie dopasować do stylistyki wnętrza, tak aby stanowił jego gustowną ozdobę.

Urządzenie to chłodzi skutecznie za sprawą wysokiego poziomu mocy, która wynosi aż 45 W oraz funkcji automatycznej oscylacji, w którą został wyposażony. Sprawia to, że jest w stanie skutecznie i wydajnie obniżać temperaturę w pomieszczeniach o dużej przestrzeni. Ten niewielkich rozmiarów wiatrak na biurko HB pozwala na wybór jednej z trzech poziomów regulacji prędkości. Dzięki temu można dostosować tryb chłodzenia do własnych potrzeb. Chcąc oszczędzać energię elektryczną, warto jednak używać najszybszego trybu jedynie w przypadku najbardziej dokuczliwych upałów. Obsługa modelu HB DF3002BR jest nadzwyczaj prosta – urządzenie jest sterowane w sposób manualny. Wentylator biurkowy HB charakteryzuje się zarazem cichą pracą, dlatego nie przeszkadza w wykonywaniu pracy biurowej ani nie zakłóca wypoczynku.

Ten mały wiatrak biurkowy HB może być w łatwy sposób regulowany pod względem kąta nachylenia głowicy. Pozwala to użytkownikowi skierować nadmuch dokładnie w takim kierunku, w jakim chce. Co jeszcze można zapisać po stronie zalet tego modelu marki HB? Wiatrak biurkowy posiada stosunkowo trwałą konstrukcję, co jest zasługą metalowej osłony oraz śmigieł. Są to podstawowe komponenty, co sprawia, że wiatrak na biurko HB jest wytrzymały. Nie trzeba się zatem obawiać, że w sytuacji przypadkowego upadku z wysokości czy przewrócenia się połamią się łopaty wiatraka. Stabilność tego modelu wentylatora pozostawia jednak sporo do życzenia, porównując go z modelami innych metalowych wiatraków z tej kategorii cenowej. Jest to spowodowane wykorzystaniem plastikowych materiałów, zwłaszcza do wykonania podstawy. W związku z tym można mieć również pewne obawy co do trwałości urządzenia. Jako pewną wadę można również potraktować brak możliwości obsługi wentylatora z użyciem pilota. Za tego typu wygodne rozwiązanie trzeba jednak zwykle ponieść wyższe koszty zakupu.

Na plus
  • Wysoka moc (45 W) zapewnia skuteczne i efektywne chłodzenie

  • Dwa warianty kolorystyczne

  • Śmigła oraz ich obudowa wykonane z metalu

  • Funkcja automatycznej oscylacji

  • Regulacja kąta nachylenia

  • Proste i intuicyjne manualne sterowanie

Na minus
  • Większość materiałów, z których został wykonany wentylator to plastik, przez co wiatrak nie będzie równie trwały jak metalowe konstrukcje

 

SPRAWDŹ CENĘ

2. Honeywell HT-900E

Honeywell-HT-900E

Mały wentylator Honeywell HT-900E to wydajne urządzenie, które pozwala zapewnić sobie komfortową temperaturę w pomieszczeniu, nawet podczas najbardziej uciążliwych upałów. Model ten wyróżnia się cichą pracą, gdyż jest w stanie pracować z poziomem głośności nieprzekraczającym 39 dB. Pozwala to korzystać z niego nawet podczas snu. Niewiele jest na rynku tak cichych urządzeń, jak wentylator na biurko Honeywell.

Warto jednak być świadomym tego, że tak cicha praca dotyczy ustawienia najniższej mocy wiatraka. Urządzenie to posiada trzystopniową regulację prędkości obrotowej i z każdą kolejną emitowany hałas jest większy. Zwłaszcza wybór trzeciego poziomu może powodować sporą uciążliwość w przypadku długotrwałej pracy biurowej i utrudniać skoncentrowanie się na wykonywanych zadaniach. Wentylator biurkowy Honeywell wyróżnia się niewielkim ciężarem, który sięga jedynie 1,35 kilograma. Nie stanowi zatem najmniejszego problemu jego częste przenoszenie w celu wentylacji różnych pomieszczeń. Na uwagę zasługuje jednocześnie możliwość regulacji nachylenia ruchomej głowicy nawet o 90 stopni. Dzięki temu można optymalnie dostosować kierunek podmuchu do własnych preferencji. Zasięg zimnego strumienia powietrza jest na tyle daleki, że wentylator potrafi skutecznie chłodzić nawet stosunkowo duże pomieszczenia. Nic nie stoi również na przeszkodzie ku temu, aby urządzenie to zostało powieszone na cienkich ścianach działowych.

Wentylator ten jest wyjątkowo tani, dlatego na jego zakup może sobie pozwolić niemal każdy. Warto postawić na niego również ze względu na wykorzystanie technologii Turbo Fan. Zapewnia ona intensywne chłodzenie, a zarazem pozwala zmniejszyć rachunki za energię elektryczną. Co jeszcze chwalą sobie użytkownicy tego modelu marki Honeywell? Wentylator biurkowy można w ich opinii z łatwością czyścić, co umożliwia zdejmowana kratownica wlotu powietrza. Po stronie zalet można także zapisać lekką i stabilną konstrukcję urządzenia Honeywell. Wentylator na biurko tej firmy jest dzięki temu zabezpieczony przed przypadkowym przewróceniem. Mimo niewielkich rozmiarów cechuje się wysoką wydajnością. Maksymalny przepływ powietrza w tym urządzeniu jest szacowany na 740 m³/h. Umożliwia to błyskawiczne i skuteczne ochłodzenie pomieszczenia. Niestety mały wiatrak Honeywell HT-900E jest trudno dostępny. Można go zakupić jedynie w internetowych sklepach medycznych. Istotną wadą tego produktu wydaje się to, że większość jego elementów powstała z plastiku. Może to mieć przełożenie na jego niewielką trwałość i wytrzymałość.

Na plus
  • Cicha praca, o poziomie hałasu zaledwie 39 dB

  • Możliwość zamontowania na ścianie

  • Bardzo lekki (1,35 kg)

  • Wysoka wydajność chłodzenia (740 m3/h)

  • Regulacja kąta nachylenia w zakresie 90 stopni

  • Niska cena – najtańsze urządzenie w zestawieniu

Na minus
  • Większość materiałów, z których został wykonany wentylator to plastik, przez co wiatrak nie będzie równie trwały jak metalowe konstrukcje

  • Niski poziom hałasu występuje tylko na najniższej mocy, w przypadku wyższych znacznie wzrasta

  • Słaba dostępność – wyłącznie w internetowych sklepach medycznych

SPRAWDŹ CENĘ

3. AEG VL 5526

AEG-VL-5526

Mały wentylator AEG VL 5526 to sterowany mechanicznie produkt, posiadający moc 40 W. Jego średnica wynosi 30 centymetrów, a śmigła (w liczbie aż 4) wykonane zostały z metalu, dzięki czemu są wyjątkowo wytrzymałe. Z metalu została też wykonana osłona śmigieł, zapewniając im jeszcze większą odporność. Wszystko to sprawia, że produkt może służyć tak samo dobrze przez długi czas.

Wiatrak AEG na biurko posiada 3 poziomy regulacji prędkości, więc można dostosować jego pracę do własnych potrzeb. Jego zaletą jest również automatyczna funkcja oscylacji. Wiatrak porusza się w lewą oraz prawą stronę, dzięki czemu jest w stanie schłodzić zdecydowanie większą powierzchnię. Strumień powietrza nie jest skierowany tylko na jedno miejsce, a więc produkt dużo lepiej spełnia swoje zadanie chłodzenia wnętrza. Wentylator AEG biurkowy wyposażony został też w możliwość regulacji kąta nachylenia. Dzięki temu można dopasować kierunek, w jakim podążać będzie zimne powietrze. Wszystko zostało zaplanowane tak, żeby użytkownik mógł wszystko ustawić zgodnie ze swoimi potrzebami i wymaganiami. Taki wiatrak to znakomite urządzenie, gdy trzeba się zmierzyć z wysokimi temperaturami!

AEG wentylator na biurko posiada nowoczesny i modny wygląd, więc będzie świetnie pasował do współczesnych wnętrz. Kolorystyka inox wpasowuje się w różne stylizacje. Uniwersalny wygląd wentylatora sprawia, że można go umieścić w różnych mieszkaniach czy biurach i wszędzie będzie się prezentował doskonale. Jego wielką zaletą jest również możliwość szybkiego i bezproblemowego usunięcia osłony, jeśli chce się na przykład wyczyścić śmigła. Dzięki temu łatwiej utrzymać produkt w czystości. Warto wiedzieć, że mały wiatrak AEG VL 5526 nie jest niestety wolny od wad. To produkt raczej niewielki, który nie wyróżnia się przy tym jakimiś szczególnymi parametrami czy funkcjami. Jego podstawowe możliwości sprawiają, że nie różni się zbytnio od licznych, innych produktów tego typu. W związku z tym jego cena (AEG wentylator biurkowy kosztuje około 200 złotych) jest nieco wygórowana.

Na plus
  • Śmigła oraz ich obudowa wykonane z metalu

  • Funkcja automatycznej oscylacji

  • Regulacja kąta nachylenia

  • Szybki i łatwy demontaż w celu wyczyszczenia

  • Nowoczesny i modny wygląd

Na minus
  • Wysoka cena

SPRAWDŹ CENĘ

4. Sencor SFE 4040SL

Sencor-SFE-4040SL

Wentylator na biurko SENCOR SFE 4040SL to wysokiej jakości urządzenie, które wyróżnia się w pierwszej kolejności bardzo wysoką mocą, sięgającą 50 W. Sprawia to, że ten wiatrak biurkowy jest w stanie skutecznie i wydajnie ochłodzić nawet wyjątkowo duże pomieszczenia.

Mały wiatrak Sencor zapewnia uczucie przyjemnego chłodu, co jest niezwykle istotne podczas nieznośnych upałów. Na pożądany efekt nie trzeba długo czekać, co sprzyja komfortowej pracy i wypoczynkowi w letnie dni. W zależności od własnych preferencji można wybierać spośród trzech wariantów prędkości. Warto jednak mieć na uwadze to, że ponadprzeciętnie duża moc wymaga sporego poboru energii elektrycznej. W związku z tym może narażać na wysokie rachunki za prąd. Dlatego chcąc zaoszczędzić swoje pieniądze, warto korzystać z dwóch pierwszych, wolniejszych trybów wentylacji. Niezawodne chłodzenie to również zasługa specjalnie wyprofilowanych łopatek, które zarazem zapewniają wyjątkowo cichą pracę urządzenia. Nie trzeba się zatem obawiać, że wentylator biurkowy Sencor SFE 4040SL będzie rozpraszał podczas pracy. Wydostający się z niego hałas jest na tyle mały, że nie zakłóca nawet snu. Wentylator Sencor biurkowy wyróżnia się również dużą trwałością i wytrzymałością poszczególnych komponentów, które powstały z chromowanego metalu. Metalowa jest zarówno obudowa ochronna, jak i 4-ramienne śmigło. Dzięki temu nie trzeba bać się ryzyka, że urządzenie połamie się na skutek ewentualnego upadku na podłogę. Wszystkie elementy zostały precyzyjne dobrane, wobec czego montaż wiatraka jest naprawdę prosty.

Warte uwagi są również dodatkowe funkcje w tym modelu marki Sencor. Wentylator biurkowy jest wyposażony w funkcję automatycznej oscylacji, co pozwala na jego obracanie się w bocznych kierunkach. Dzięki automatycznej rotacji w poziomie pod kątem 90 stopni, urządzenie to pozwala na skuteczną wentylację większej powierzchni pomieszczenia. Mały wiatrak Sencor SFE 4040SL posiada poza tym zabezpieczenie przed przegrzaniem. Pozwala to uniknąć zagrożenia w sytuacji, kiedy korzystamy z wentylatora nieprzerwanie przez wiele godzin. Sencor wiatrak na biurko posiada poza tym wyjątkowo stabilną konstrukcję. Jest to zasługą wykonania jego dolnej części z gumowego tworzywa, a także obecności antypoślizgowej podstawy. Nie trzeba się tym samym obawiać, że wentylator przewróci się w najmniej spodziewanym momencie. Do wyboru tego modelu wiatraka biurkowego może skłonić ponadto jego estetyczny design oraz elegancki, srebrny kolor. Produkt ten jest niestety stosunkowo słabo dostępny.

Na plus
  • Najwyższa moc (50 W) zapewnia skuteczne i efektywne chłodzenie

  • Unikatowy kształt łopatek zapewnia cichą pracę, nawet przy maksymalnej mocy

  • Gumowa i antypoślizgowa podstawa

  • Zabezpieczenie przed przegrzaniem

  • Wysokiej jakości chromowane wykonanie

  • Funkcja automatycznej oscylacji

Na minus
  • Najwyższa moc generuje największy pobór prądu

  • Mała dostępność produktu w sklepach internetowych

SPRAWDŹ CENĘ

5. Stadler Form Charly Little 2

Stadler-Form-Charly-Little-2

Wentylator na biurko Stadler FORM Charly Little 2 to produkt o mocy 30 W, sterowany mechanicznie, z 3 śmigłami. Średnica wentylatora wynosi 30 cm. Produkt został wyposażony w regulację konta nachylenia, dzięki czemu można dopasować do swoich potrzeb kierunek wentylowania zimnego powietrza.

Chłodzenie wnętrza jest szybsze również dzięki 3 poziomom mocy, z których użytkownik może wybrać dowolny, jak też dzięki funkcji oscylacji, w którą prezentowany wentylator jest wyposażony. Automatyczna funkcja oscylacji sprawia, że wentylator Stadler biurkowy porusza się w obie strony, gdy jest włączony. Mały wentylator Stadler FORM Charly Little 2 został wykonany z cynku, aluminium, a także powlekanej stali. To najwyższej jakości materiały, które czynią produkt wytrzymalszym. Futurystyczna sylwetka produktu czyni go zaś świetnym elementem wyposażenia współczesnych wnętrz. Nowoczesny wygląd wentylatora doskonale sprawdzi się w prywatnych mieszkaniach, ale i w biurach. Kolejne plusy tego wentylatora to regulowany kąt pionowy, praktyczny uchwyt ułatwiający transport, okrągła, cynkowa podstawa, czyniąca produkt stabilnym, a także wydajna, a jednocześnie wyjątkowo cicha praca urządzenia – na co zwracają nawet uwagę użytkownicy. Stadler wiatrak na biurko generuje przepływ powietrza na poziomie 2400 m3 na godzinę, co jest naprawdę znakomitym wynikiem. To produkt o dużej wydajności, przy czym ma najniższą moc, jeśli brać pod uwagę produkty z naszego zestawienia. To duży plus, ponieważ stała praca wiatraka nie odbije się zbyt mocno na rachunkach, a przecież każdy się tego obawia.

Warto też zwrócić uwagę na gwarancję – wynosi ona 2 lata od zakupu w systemie „door-to-door”. Skorzystanie z możliwości naprawy jest w przypadku tego urządzenia niezwykle wygodne. Produkt jest odbierany przez kuriera na koszt serwisu i po naprawie dostarczany z powrotem do klienta – także na koszt serwisu. To nowoczesne rozwiązanie, które ogranicza do minimum kłopoty użytkownika. Mały wiatrak Stadler FORM Charly Little 2 jest jednak produktem dosyć drogim, co jest jego wielkim minusem. To wręcz najdroższy wentylator w naszym zestawieniu wentylatorów biurkowych, którego cena zaczyna się od 580 złotych. Między nim a innymi urządzeniami istnieje spora różnica w cenie, więc zapewne sporo osób wybierze jednak inny produkt na biurko. W związku z tym warto podkreślić, że dobra jakość i duża wydajność zazwyczaj przekładają się na wyższe koszty. Mniejsze rachunki i duża wytrzymałość sprawiają jednak, że w produkt Stadler wentylator biurkowy warto zainwestować.

Na plus
  • Cynk, aluminium i powlekana stal, z którego wykonano urządzenie zapewniają o jego dużej solidności i wytrzymałości

  • Funkcja automatycznej oscylacji oraz regulacja kąta nachylenia

  • Wydajność chłodzenia powietrza wynosząca aż 2400 m3 w ciągu godzny

  • Gwarancja „door to door”

  • Cicha praca wentylatora

  • Niska moc przekłada się na najniższy pobór prądu

Na minus
  • Bardzo wysoka cena – najdroższe urządzenie w zestawieniu

SPRAWDŹ CENĘ

6. Jaki wentylator biurkowy kupić? Na co zwrócić uwagę przy zakupie wiatraka biurkowego:

Wentylatory biurkowe to niewielkich rozmiarów urządzenia, które służą – jak sama nazwa wskazuje – do postawienia na biurku, ale mogą oczywiście równie dobrze zostać umieszczone na parapecie czy szafce. Wszystko zależy od użytkownika, jego potrzeb oraz potrzeb konkretnego wnętrza – taki mały wentylator potrafi bowiem zwykle doskonale schłodzić pomieszczenie. Najlepsze wentylatory na biurko to urządzenia ciche, wygodne w użytkowaniu, proste w obsłudze, wytrzymałe i o jednocześnie odpowiedniej mocy. Ważny jest również ich design, by pasowały do stylu konkretnego wnętrza. Jakie dobre wentylatory na biurko są w tej chwili w sprzedaży i który z nich czym się wyróżnia? Przedstawiamy ranking wiatraków biurkowych, które warto mieć!

 

Jaki wentylator kupić? – podstawowe cechy sprzętu

Najlepsze wentylatory biurkowe to produkty dość małe, by mogły stanąć na biurku nie zajmując przesadnie dużo miejsca, jednak dość duże, by jednocześnie umożliwiały dobre schłodzenie przestrzeni. Warto więc zwracać uwagę przede wszystkim na ich moc i na wielkość łopatek. W naszym zestawieniu znalazło się 5 fantastycznych urządzeń, o wyjątkowo dobrych parametrach, które czynią z nich produkty godne uwagi. Przeznaczone są do stosowania zarówno w mieszkaniach prywatnych i domowych gabinetach, jak i w przestrzeniach biurowych wielkich firm. To następujące urządzenia: HB DF3003, Honeywell HT-900E, AEG VL 5526, Sencor SFE 4040SL i Stadler Form Charly Little 2. Nasz ranking wiatraków na biurko zawiera wyłącznie urządzenia sterowane mechanicznie, a więc użytkownik ma pełną kontrolę nad procesem chłodzenia. Najniższą mocą wyróżnia się produkt Stadler Form Charly Little 2 (30 W), a największą model Sencor SFE 4040SL (50 W). Urządzenia Honeywell HT-900E oraz AEG VL 5526 posiadają moc 40 W, a sprzęt HB DF3003 wyróżnia się mocą 45 W. Z kolei, jeśli chodzi o wielkość, największą średnicę (40 cm) posiada model Sencor SFE 4040SL. Najmniejsza jest średnica modelu Honeywell HT-900E (25 cm), podczas gdy pozostałe 3 urządzenia wyróżniają się średnicą 30 cm.

 

Jaki wiatrak biurkowy kupić? – kilka słów o designie

Najlepszy wentylator na biurko to nie tylko taki produkt, który będzie dobrze chłodzić, ale i odpowiednio wyglądać. Współczesne wnętrza są często dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, w związku z czym niewłaściwie dobrany wentylator mógłby zaburzyć odbiór całości. Dlatego właśnie współczesne wiatraki biurkowe są tak projektowane, by dobrze wyglądać i pasować do nowoczesnych pomieszczeń – zarówno biurowych, jak i mieszkalnych. Nasz ranking wentylatorów biurkowych zawiera różne urządzenia, które posiadają uniwersalny wygląd – są modne i świetnie się wpasują do różnych stylów aranżacji wnętrz. Model AEG VL 5526 posiada modny i nowoczesny kolor inox. Także model Stadler FORM Charly Little 2 został wykonany z cynku, aluminium, a także powlekanej stali, przez co posiada futurystyczny wygląd. Jaki wentylator na biurko kupić? Z pewnością taki, który będzie pasował do reszty stylizacji. Warto więc podjąć decyzję indywidualnie, dopasowując produkt do konkretnych potrzeb i wymagań.

 

Jaki wiatrak na biurko wybrać? – o możliwościach regulacji

Najlepszy mały wiatrak to taki, który posiada różne możliwości regulacji – dzięki temu można go dopasować do indywidualnych wymagań. Bardzo ważna cecha to możliwość regulacji mocy, ustawiając ją na różnych, wybranych poziomach. Wszystkie produkty z naszego zestawienia posiadają 3 poziomy regulacji prędkości. Ważna jest również możliwość regulacji kąta nachylenia, co umożliwia dowolne dopasowanie kierunku wentylowania zimnego powietrza. Wszystkie produkty z naszego zestawienia posiadają też funkcję oscylacji, co oznacza, że wiatrak nie jest nieruchomy, lecz porusza się, jeszcze lepiej chłodząc pomieszczenie. Jaki wentylator biurkowy wybrać, jeśli weźmiemy pod uwagę wytrzymałość i wydajność? Z pewnością trzeba zwrócić uwagę na liczbę śmigieł, solidność wykonania i możliwości gwarancyjne. Najwięcej śmigieł w naszym zestawieniu posiada model HB DF3003 (5). Modele AEG VL 5526 i Sencor SFE 4040SL posiadają po 4 śmigła, a pozostałe 2 produkty wyposażone zostały w 3 śmigła. Warto też zwrócić uwagę na 2-letnią gwarancję dla kupujących model Stadler FORM Charly Little 2. Jest to gwarancja „door-to-door”, co oznacza, że jeśli w urządzeniu coś się zepsuje, odebrane zostanie ono przez kuriera bezpośrednio z domu klienta, a po naprawie zwrócone w ten sam sposób. Wszystko na koszt serwisu.

 

Jaki mały wiatrak najlepszy? – podsumowanie zestawienia

Najlepszy mały wentylator to taki, który będzie wytrzymały, wydajny, będzie posiadał odpowiednio dużą moc, która umożliwi mu sprawne chłodzenie wnętrza, a także który będzie estetycznie się prezentował. Bardzo ważna jest jednak także i cena – zbyt drogie wentylatory nie są przecież dostępne dla wszystkich, ponieważ nie każdy może sobie na ich zakup pozwolić. Jeśli chodzi o wentylator na biurko, ranking prezentuje wiatraki o zróżnicowanych cenach. Najdroższy jest model Stadler FORM Charly Little 2, którego ceny zaczynają się od 580 złotych.